Haberler

OSGB Firmaları 5 kriter

OSGB Firmaları Arasında Seçim Yaparken Bakmanız Gereken 5 Kriter

ISG Katip logoISG Katip’e Girişinizi Kontrol Edin

OSGB firmaları ISG Katip aracılığı işe firmalara işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı ataması yapar. Bir OSGB ile işyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı veya diğer sağlık personeli hizmeti almak için anlaştığınız taktirde bu siteme mutlaka giriş yapılmalıdır. ISG katibe girişi yapmak OSGB’nin görevidir ancak atamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için şirket yetkilisi ISG katibe e-devlet bilgileri ile giriş yaparak onay yapması gerekmektedir. Aksi taktirde almış olduğunuz iş sağlığı ve güvenliği hizmeti devlet tarafından geçersiz sayılacaktır. Hangi OSGB olursa olsun anlaşma sağladıktan sonra lütfen ISG katibe girerek girişinizin yapıldığından emin olun ve düzenli aralıklar ile (yaklaşık 3 ay) sistemdeki atamanızın halen devam ettiğini kontrol edin. Sistemde atamanız gözükmüyor ise hemen OSGB yetkilisi ile görüşmelisiniz aksi takdirde bir denetlemede ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

ISG katibe buraya tıklayarak ulaşarak atamalarınızı anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

Size Atanan Kişinin Geldiğinden Emin Olun

Gerek iş güvenliği uzmanı gerekse işyeri hekimi ISG katibe ataması yapıldıktan sonra sizden bir onay alınır. Hizmete başlamadan önce sistemde size atanan iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin isimlerini öğrenin ve aylık olarak yapılan gözlemlere bu kişilerin kendilerinin geldiğinden emin olun. Unutmayın size ataması  yapılan kişi artık her ayın belirli süresi boyunca sizin işyeri hekiminiz ve ISG uzmanınız. Özel durumlar (sağlık raporu vs.)  olmadığı taktirde denetlemelere yada düzenli kontrollere bu kişiler gelmelidir yerlerine tecrübesi olmayan yada yetkinliği olmayan kişileri hiçbir şart altında gönderemezler.

Teftiş Tecrübe Kazandırır

OSGB firmaları seçerken bir dikkat etmeniz gerek unsur da OSGB’nizin sizinle aynı sektörde çalıştığı firmaların daha önce kaç başarılı teftiş geçirdiğidir. Her sektörün denetlemelerinde o sektöre özel olarak hazırlanması gereken evraklar vardır. Bunlar firmaya özel risk değerlendirmeleri, özelleştirilmiş eğitimler, acil durum planları vs. gibi örnekleri çoğaltılabilir. Eğer uzmanınız daha önce o sektörde çalışmış hatta teftiş geçirmiş ise bu sizin için iyi haberdir çünkü müfettişlerin ne isteyeceğine ve prosedürlere hakim olacaktır.

büyük baret taşıyan tamirci

Uzmanınız ile Konuşun

İş sağlığı ve güvenliği alanında iletişim çok önemlidir. Bir uzman ya da doktor her şeyi iyi biliyor olabilir ancak bunların neden, nasıl ve ne zaman ilgililere aktaracağını bilmiyor ise bir anlam ifade etmez. Sizinle ilgilenecek olan uzman ve hekimlerin iletişim becerilerine dikkat edin. Sonuçta bu kişileri her ay düzenli olarak göreceksiniz size ve çalışanlarınıza eğitimler verecekler, yeri geldiğinde hem işvereni zararlı çıkarmayacak hem de çalışanların güvenliğini arttıracak güvenlik önlemlerini iyi bir şekilde izah edebiliyor olmaları çok önemlidir.

OSGB Firmaları ve İletişim Bilgileri

Son olarak bir OSGB ile çalışmaya başlamadan önce eğer imkanınız var ise mutlaka ofislerini ziyaret edin. Bir çay kahve içmeye gidin. Şirketinize ve çalışanlarınıza gerçekten değer verdiklerinden emin olun.Belki de en önemlisi telefonlara, e-postalara ne kadar hızlı döndüklerine bakın. Unutmayın normal zamanda değil acil bir durumda OSGB’niz ve size görevlendirilen uzmanlar ile iletişim kurup hangi prosedürleri takip etmeniz gerektiğini en kısa zamanda öğrenebiliyor olmanız çok önemlidir.

Lider Akademi OSGB olarak müşterilerimizin hiç bir konuda mağduriyet yaşamaması için en tecrübeli, alanında uzman, yapıcı çözümler üretebilen ve bunları karşı tarafa doğru bir şekilde izah edebilen uzmanlar ve işyeri hekimleri ile çalışıyoruz. Sizleri de sözümüzün arkasında olduğumuzu göstermek için müsait olduğunuz bir zamanda ofisimize kahve içmeye davet ediyoruz.

Bize her zaman iletişim adresimizden ulaşabilir yada teklif isteği gönderebilirsiniz. İş kazasız güzel günler dileriz…

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir