Kurumsal

Neden Lider Akademi?

Aralık 2012 yılında kurulan şirketimiz, faaliyetlerine daha güçlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile Bursa’da sürdürmektedir. Hedefimiz “ÖNCE İNSAN” felsefesini çalıştığımız işyerlerine yerleştirmek. Bunun içinde ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 yönetim sistemi çalışmalarına ağırlık vererek üst yönetimden başlayan bir kültürü tüm firmaya yayabilmeyi amaçlıyoruz. “İş Güvenliğinde sorumluluk herkesindir” düşüncesini savunuyor, paylaşımcı ve uzlaşıcı çözümler üretiyoruz. Şirketimiz iş kazalarını önlemek için, gerçekten sahada çalışmış, riskleri bilen ve bunlarla ilgili alınabilecek önlemleri de önerebilecek uzmanları ve işyeri hekimleri ile hizmet kalitesini sürekli artırmaktadır.

ÖNCELİĞİMİZ İNSAN

Risk değerlendirmelerini sürekli güncel tutan, saha gözetimleri (fotoğraflı) ve farklı eğitim paketleri (temel İSG, kişisel koruyucu kullanımı, kimyasal riskler, patlamadan korunma, ilk yardım bilgilendirme, …) ile çalışanların bilinçlendirilmesini sağlayan çalışma metotları benimsiyoruz. Firmadaki makine kullanma talimatları, kimyasal ürün güvenlik fişleri ve çalışanların görev tanımlarında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tanımlamaların yapılmasını sağlıyoruz. Kurul yapılması gerekli olan işyerlerinde kurul sekreterinin görevlerine katkıda bulunuyor, tutanakların hazırlanmasını sağlıyoruz. Her türlü denetimde (müfettiş, müşteri, OHSAS 18001, …) firmanın yanında oluyoruz ve yapılacak aksiyonların tamamlanmasını takip ediyoruz. Çalışma programımızı firmanın önceliklerine göre belirliyor, normal çalışmanın dışında onlara her zaman hizmet verebilecek yapıda organizasyonumuzu geliştiriyoruz.

Bu amaca ulaşabilmek için kurucumuz Hakan YILMAZ’ın ABD’deki eğitim ve Dünya Bankası çalışma deneyimi ve Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında edindiği 21 yıllık kalite ve iş güvenliği tecrübesiyle örnek teşkil edecek uygulamalarımız ve eğitim hizmetlerimiz ile çalıştığımız firmalarda fark yaratacağımıza inanıyoruz. Kalite, çevre ve iş güvenliği alanında ulusal ve uluslararası tecrübeye sahip ekiplerimize güveniyoruz.


Tarih

Aknil PlazaLider Akademi 2012 yılında açtığı 20 kişiye kadar eğitim verme kapasitesine sahip, acil müdahale odası, bekleme salonu ve doktor odası bulunduran Küçük Sanayi ofisinde çalıştığı firmaları kalite,çevre ve iş güvenliği alanında daha ileriye götürmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

  • 2019 – Bursagaz İnegöl projesi güvenle ile tamamlandı.
  • 2018 – Beyçelik’e eğitim yapıldı.
  • 2018 – 20 çalışan ile ailemiz büyümeye devam ediyor.
  • 2017 – Devlet hastanesinin 1200 personeline eğitim verildi
  • 2016 – Yeni Bursaspor Stadyumu projesi tamamlandı.
  • 2015 – Bosch  fabrikalarının taşeronları için hizmete başlandı.
  • 2013 – Küçük Sanayi ofisi açıldı.
  • 2013 –Kurucu Hakan Yılmaz’ın Oyak Renault İş Güvenliği departmanındaki 15 yıllık kariyerinden sonra emekli oldu.
  • 2012 – Lider Akademi OSGB’nin kuruluşu

Yönetim

Hakan Yılmaz
Hakan Yılmaz- Şirket Sahibi

ABD’deki eğitim ve Dünya Bankası çalışma deneyimi ve Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında edindiği 21 yıllık kalite ve iş güvenliği tecrübesiyle 2012 yılında Lider Akademi OSGB’yi kurmuştur. Kendisi de aktif olarak A Sınıfı İSG Uzmanlığı yapmaktadır.

Mesude Yılmaz
Mesude Yılmaz - Finans Müdürü

Kervansaray holding’deki 25 yıllık muhasebe müdürlüğü kariyerinden sonra 2013 yılından bu yana Lider Akademi’nin finans bölümünü yönetmektedir.