Haberler

Bursa Devlet Hastanesi İş Güvenliği Eğitimi

Bursa Devlet Hastanesi İş Güvenliği Eğitimi

Bursa Devlet Hastanesi (Muradiye) çalışanlarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin 8 saatlik 2. etabı Bursa ve komşu illerine hizmet veren Lider Akademi OSGB tarafından 13 seansta 1000’den fazla personelin (doktor, hemşire, sağlık personeli, memur, idari personel, vb.) katılımıyla gerçekleştirilmiştir. İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri hakkındaki yönetmelik tarafından belirlenen aşağıdaki konuları içeren eğitimlerimiz A sınıfı iş güvenliği uzmanlarımız Hakan YILMAZ – Bekir DEMİR, işyeri hekimlerimiz Dr. Esra Baraz SEVİM, Dr. Deniz ARIKAN, Dr. Funda ARPACI’nın katkılarıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.  Katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yapılan eğitim sonu değerlendirmelerinde yüz üzerinden 90’nın üzerinde bir başarı yakalanmıştır. Katılımcıların eğitime verdikleri önem ve hassasiyetle bu başarının elde edildiğine inanmaktayız.

Organizasyonun gerçekleştirilmesinde katkısı olan Bursa Devlet Hastanesi iş güvenliği koordinatörü Serpil hanım ve eğitim biriminden Güldeniz ve Cevher hanımlara da çok teşekkür ederiz.

 

Eğitim Konuları

Çalışma Mevzuatı ve Sorumluluklar (İşveren, Çalışan)

İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sebepleri, Sonuçları ve Korunma

Sağlık Konuları (Meslek hastalıkları, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri , hastalıktan korunma prensipleri ve teknikleri, İlkyardım)

Teknik Konular (Kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, ekranlı araçlarla çalışma, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, Elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, Parlama, patlama,  yangından korunma)

Teknik Konular (KKD kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, güvenlik kültürü, acil durum ve tahliye)

 

Bursa Devlet Hastanesi’nin bloğundaki habere de buraya tıklayarak ulaşabilirisinz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir